מהו השכר הממוצע בשאר העולם וכמה הוא שונה מישראל?

תוכן עניינים

מדידת שכר ממוצע נקבעת באופן בדיקת ממוצע ההכנסה השנתית של כלל התושבים בכל מדינה בנפרד, לפי שיעור של דולרים. בכל שנה, מתפרסם דו"ח ממוצע השכר השנתי של כלל מדינות ה-OECD. מעניין אתכם לדעת איפה נמצאת ישראל ברשימה?

נתוני השכר הממוצע לשנת 2020

כאמור, נתוני שכר הממוצע השנתי של מדינות ה-OECD נמדד ביחידות של דולרים. בראש טבלת ממוצע השכר של שנת 2020, עומדות ארה"ב במקום הראשון עם ממוצע של 69,392 דולר לשנה, אחריה לוקסמבורג עם ממוצע של 65,854 דולר לשנה, והשלישית היא שוויץ עם ממוצע של 64,824 דולר לשנה. בתחתית הטבלה תמצאו את הונגריה במקום השלישי מהסוף עם ממוצע של 25,409 דולר לשנה, סלובקיה עם ממוצע של 23,619 דולר לשנה, ומקסיקו אחרונה עם ממוצע של 16,230 דולר לשנה.

איפה ישראל ממוקמת בטבלה?

מתוך ממוצע של 30 מדינות ה-OECD ישראל ממוקמת כמעט במרכז הטבלה, במקום ה-19 מיד אחרי קוריאה וסלובניה. לפי ממד זה, הממוצע השנתי בישראל בשנת 2020 עמד על 39,322 דולר לשנה. 

למה יש לשים לב?

מדד הממוצע השנתי נמדד לפי רמת ההכנסה ברוטו בלבד. בבדיקת הממוצע, לא נלקחים בחשבון שערי המטבע המשתנים וכן הכנסה בנטו ויוקר מחיה. משתנים אלה יכולים לצייר תמונה אחרת.

אהבתם את הכתבה? >> vikush.co.il

מה עוד מעניין אתכם?

אודות Fresh

פראש הינו פורטל תוכל ישראלי המנגיש לכם תוכן מקורי בחינם! הכתבות שלנו מופקות על ידי צוות התחקירנים שלנו אשר עומלים על תכנים איכותיים מדי יום! תיהנו :)

מוזמנים לשתף!

הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים חמים בלייב!

אהבתם את המאמר? בטוח תאהבו גם את:

הירשמו לניוזלטר והישארו בעניינים!

דילוג לתוכן