מהתואר השני ועד לראש החברה – הסיפור של אמיר קליבנוב

תוכן עניינים

סיפורו של אמיר קליבנוב הוא סיפור של התמדה, חזון ומנהיגות יוצאת דופן. מסעו האישי והמקצועי, מבוגר תואר שני שאפתן ועד למנכ"ל מוביל בתחום הפיננסי, מהווה השראה לכל מי ששואף להגשים את מלוא הפוטנציאל שלו בעולם העסקים. דרכו של קליבנוב מדגימה כיצד שילוב של כישרון, עבודה קשה ומחויבות לערכים יכול להוביל להישגים יוצאי דופן ולהשפעה עמוקה.

ראשית הדרך – לימודי התואר השני במנהל עסקים

הצעד הראשון המשמעותי במסע של קליבנוב היה ההחלטה ללמוד לתואר שני במנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב. עבור קליבנוב הצעיר, זו הייתה הזדמנות לא רק לרכוש ידע וכלים חיוניים, אלא גם לפתח את החשיבה האסטרטגית והיזמית שלו. במהלך הלימודים, קליבנוב בלט בזכות הסקרנות האינטלקטואלית שלו, היכולת לחשיבה מחוץ לקופסה והתשוקה לאתגר את עצמו ואת סביבתו.

כבר אז, ניכרו בקליבנוב התכונות שיגדירו את דרכו בהמשך – מוטיבציה פנימית עזה, מחויבות למצוינות ויכולת לראות את התמונה הגדולה. הוא ניצל את ההזדמנויות והמשאבים שהלימודים הציעו לו, ויצר בסיס ידע וקשרים איתן שישרתו אותו בהמשך הקריירה שלו.

צבירת ניסיון מקצועי ופיתוח מומחיות בתחום הפיננסי

עם סיום לימודיו, החל קליבנוב לבנות את הקריירה שלו בעולם הפיננסי. במשך יותר מ-20 שנה, הוא צבר ניסיון עשיר ומגוון בתחום, ופיתח מומחיות יוצאת דופן במימון ואשראי. קליבנוב עבד במגוון תפקידים ופרויקטים, החל מניהול תיקי השקעות ועד למימון עסקאות מורכבות, והפגין בכולם כושר ניתוח חד, תושייה ויכולת לנווט בסביבות מאתגרות.

אך מעבר לידע ולניסיון המעשי, קליבנוב פיתח גם תפיסת עולם ייחודית לגבי תפקידם של שירותים פיננסיים בקידום עסקים וצמיחה כלכלית. הוא החל לראות בפיננסים לא רק מקצוע, אלא שליחות – הזדמנות לסייע לחברות ויזמים להגשים את הפוטנציאל שלהם, וכך לתרום לחברה ולכלכלה בכללותה. תובנה זו תעצב את הקריירה שלו ותהפוך למנוע המרכזי מאחורי הצלחתו.

הקמת חברת ט.א. ייעוץ וניהול והפיכתה למובילת שוק

הצעד המשמעותי ביותר בקריירה של קליבנוב היה ההחלטה להקים את חברת ט.א. ייעוץ וניהול ולעמוד בראשה. זו הייתה הזדמנות עבורו לממש את החזון שלו ולהשפיע בקנה מידה רחב יותר. קליבנוב האמין שבאמצעות שירותים פיננסיים חדשניים ומצוינים, הוא יוכל לעזור לעסקים בישראל לצמוח, להתרחב ולהצליח.

מהרגע הראשון, קליבנוב הטביע את חותמו על החברה. הוא גייס צוות מנצח של מומחים פיננסיים, וגיבש תרבות ארגונית ששמה דגש על מקצוענות, יצירתיות ומחויבות ללקוח. תחת מנהיגותו, החברה פיתחה סל רחב של שירותי מימון חדשניים, מותאמים לצרכים הייחודיים של כל לקוח. מימון יבוא, רכש, הלוואות גישור – אלה רק חלק מהפתרונות פורצי הדרך שהחברה הציעה, תוך שהיא מגדירה מחדש את הסטנדרטים בתעשייה.

ההצלחה לא איחרה לבוא. תוך זמן קצר, ט.א. ייעוץ וניהול התבססה כשחקנית מובילה בשוק, עם בסיס לקוחות נאמן וצומח. המוניטין של החברה, כגוף מקצועי ואמין המספק שירות יוצא דופן, התפשט במהירות. מעמדה כמובילת חדשנות בתחום התחזק עם כל פתרון פיננסי חדש שהביאה לשוק.

תרומה והשפעה מעבר לעולם העסקים

אך עבור קליבנוב, ההצלחה העסקית הייתה רק חלק מהתמונה. בהתאם לערכים שהנחו אותו מראשית דרכו, הוא ראה בחברה גם כלי לתרומה ולהשפעה חברתית. תחת הנהגתו, ט.א. ייעוץ וניהול אימצה גישה של אחריות תאגידית, ולקחה על עצמה תפקיד פעיל בקידום מטרות חברתיות וסביבתיות.

קליבנוב הוביל את החברה לתרומות משמעותיות לקהילה, להתנדבות עובדים בפרויקטים חברתיים, ולשיתופי פעולה עם ארגונים חברתיים. הוא האמין שעל עסקים לראות עצמם כחלק בלתי נפרד מהחברה, וכי הצלחה אמיתית נמדדת לא רק בשורה התחתונה, אלא גם בהשפעה חיובית ובת-קיימא על העולם.

מעבר לתרומה של החברה עצמה, קליבנוב הפך לדמות מפתח בשיח הציבורי סביב אחריות תאגידית וקיימות. הוא נשא הרצאות, השתתף בפאנלים והוביל יוזמות שנועדו לקדם השקעה אחראית, שקיפות עסקית ועשייה חברתית בקרב חברות. השפעתו חרגה מעבר לעולם העסקי, והוא הפך למודל לחיקוי של מנהיגות אחראית ומחויבת לערכים.

סיכום

סיפורו של אמיר קליבנוב הוא עדות לכוחם של חזון, מנהיגות וערכים בעולם העסקים. מסעו, מבוגר תואר שני מבטיח ועד למנכ"ל מעורר השראה, מראה כיצד שילוב של כישרון, עבודה קשה ומחויבות לעשיית הדבר הנכון יכול להוביל לא רק להצלחה עסקית, אלא גם להשפעה חברתית מתמשכת.

בהנהגתו, ט.א. ייעוץ וניהול לא רק הפכה למובילת שוק, אלא גם הגדירה מחדש את תפקידה של חברה עסקית בחברה. היא הפכה למודל לחיקוי של חדשנות, מצוינות ואחריות, ולמנוף לשינוי חיובי בעולם.

אך אולי החשוב מכל, קליבנוב הוכיח שהצלחה עסקית ועשייה למען הזולת אינן מנוגדות, אלא משלימות זו את זו. הוא הדגים כיצד עסקים יכולים וצריכים להיות כוח חיובי בחברה, וכיצד מנהיגים בעלי חזון יכולים להניע שינוי מהותי. בכך, הוא השאיר מורשת שחורגת הרבה מעבר להישגיו העסקיים, והפך למקור השראה לדור הבא של מנהיגים עסקיים.

הנ"ל אינו יועץ השקעות, ואין באמור המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות

מה עוד מעניין אתכם?

אודות Fresh

פראש הינו פורטל תוכל ישראלי המנגיש לכם תוכן מקורי בחינם! הכתבות שלנו מופקות על ידי צוות התחקירנים שלנו אשר עומלים על תכנים איכותיים מדי יום! תיהנו :)

מוזמנים לשתף!

הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים חמים בלייב!

אהבתם את המאמר? בטוח תאהבו גם את:

כך תשמרו על הסדר והניקיון של החדרים וחללים עבודה ברמה הגובהה ביותר

סדר וניקיון במקום העבודה הם הכרחיים ליעילות ופריון העובדים. חלל עבודה מסודר ונקי יוצר סביבה אופטימלית לריכוז ומיקוד, מוריד לחצים ותורם למוטיבציה. במאמר זה נסקור כיצד ניתן ליישם שגרות והרגלי עבודה שיסייעו לשמור על רמה גבוהה של סדר וניקיון בחדרים וחללי עבודה. נתמקד בארגון נכון של העבודה, ניקיון שוטף, אחסון נכון, סידור יומיומי, תחזוקה שוטפת ועקביות בביצוע.

קרא עוד »

הירשמו לניוזלטר והישארו בעניינים!

דילוג לתוכן